Jak usunąć pasek nawigacyjny z blogger?Blogger domyślnie posiada wbudowany pasek nawigacyjny tzw. nav bar. Ma on ułatwiać powrót do panelu edycji naszego bloga. Pozwala również na przeszukiwanie treści oglądanego bloga. Za pomocą paska nawigacyjnego możemy również losowo wyświetlać nowo dodane blogi do Bloggera, udostępniać go, dodawać nowe posty i edytować szablon naszego bloga. Dla większości osób nie jest to przydane narzędzie i nav bar jest bardzo często usuwany z szablonów. Po pierwsze, dlatego, że jest tak jak napisałem nie zbyt użyteczny a po drugie nie jest kompatybilny ze wszystkimi szablonami, które znajdziemy pod internecie pod bloggera.

Dobra teraz napiszę jak w kilku krokach usunąć pasek nawigacyjny:
1. Zaloguj się na konto Blogger
2. Wejdź w Szablon > Edytuj HTML > Kontynuuj
3. Znajdź poniżej przedstawioną linię kodu w swoim szablonie (np. przy użyciu CTRL + F )

]]></b:skin>

4. I zamień na

#navbar-iframe,#navbar { display: none !important; }
]]></b:skin>

5. Zachowaj szablon.
Po wykonaniu tych kilku kroków pozbędziesz się paska nawigacyjnego ze swojego bloga.

>

10 komentarzy:

 1. Przydatna porada, chociaż ja na swoich "bloggerowych" blogach po prostu wyłączyłem pasek nawigacyjny z poziomu zarządzania układem. I faktycznie pasek niepotrzebny bo edytować bogi można logując się po prostu na stronie głównej blogera.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt można teraz już usunąć pasek nawigacyjny z poziomu zarządzania układem. W momencie tworzenia tego artykułu nie było jeszcze takiej opcji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukam podpowiedzi - jak dodać taki paseczek na końcu z ilością stron-żeby przeskakiwać z jednej na drugą...dało by radę?

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie, że damy radę ;) w wolnej chwili skrobnę post na ten temat. Proszę o cierpliwość.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgodnie z obietnicą link do artykułu do numerowania stron w bloggerze http://blogger-porady.blogspot.com/2012/10/numeracja-stron-paginacja-w-blogger.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Wykonałam każde z tych kroków i dalej nie mogę usunąć paska :/
  pomożecie ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Hm proste ale działa jak trzeba

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak jak kolega mówił przycisk WYŁĄCZONE... I magia!
  Zapraszam na swoje blogi, lubię pobawić się z HTML'em, będe rada jeśli zobaczysz moje koncepcje szablonów na blogger. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Częstym sposobem pozyskiwania dużej ilości klientów bywa organizowanie odpowiedniej kampanii. W tej kwestii pomoc zapewniają usługi takie, jak reklama Lublin. Jest to mądry wybór.
  reklama lublin

  OdpowiedzUsuń