Jak zwiększyć pozycję w Google?

Pisanie bloga to przyjemność i dla wielu osób praca. Dzielimy się z innymi wiedzą i staramy się , aby nasze artykuły docierały do jak największej ilości odbiorców. Początkujący blogerzy nie zwracają na to uwagi lecz z czasem zaczynają czytać o pozycjonowaniu, SEO i metodach na zwiększenie ruchu na własnym blogu i o tym jak zwiększyć pozycję w Google.
W tym artykule dowiesz się jakich błędów nie powinien popełniać początkujący bloger i na co zwracać uwagę, aby pozyskać nowych czytelników.

Jak zwiększyć pozycję w Google?,seo,pozycjonowanie, słowa kluczowe,keywords

5 sposobów jak zwiększyć pozycję w wyszukiwarce Google 


1. Pisz artykuły, które zawierają co najmniej 300 słów 


Wiadomo, że nie zawsze jest to łatwe, ale żeby być w TOP 10 w Google to należy pisać ciekawie i oprócz tego nasze teksty nie powinny być za krótkie. Dlatego dobrze jest, gdy nasze artykuły zawierają ponad 300 słów. Dzięki temu treści na stronie są bardziej wartościowe i lepiej są pozycjonowane w wyszukiwarkach. Wyższe pozycje to szansa, że zwiększy się ruch na naszym blogu i trafimy do większej liczby odbiorców.

2. Zdefiniuj słowa kluczowe 


Kiedy zaczynasz pisać artykuł, bardzo istotną rzeczą jest zdefiniowanie odpowiedniego słowa kluczowego lub terminu, którego dotyczy twój artykuł. Wybrane słowo kluczowe w tym przypadku to "jak zwiększyć pozycję w Google" i podobne formy powinny się pojawiać w treści i użyte kilkakrotnie, dzięki temu roboty Google skanujące treść bloga, będą mogły uznać iż na stronie znajdują się wartościowe treści, które warto wypozycjonować i wyświetlać na szczycie wyszukiwań.

3. Zwiększanie pozycji bloga wspomogą słowa kluczowe użyte w tytule artykułu 


Jeśli masz zdefiniowane już słowa kluczowe to warto użyć wybrane z nich w tytule. To jedna z podstawowych metod pozycjonowania, SEO pozwalająca na zwiększenie pozycji w wyszukiwarkach. Przy tym warto pamiętać, aby tytuł nie był dłuższy jak 30 znaków.

4. Pozycjonowanie bloga to także meta tagi 


Słowa kluczowe warto wyróżniać i do tego najlepiej używać meta tagów np. h2,h3. Do tego artykułu użyłem jako słowa kluczowe "jak zwiększyć pozycję w Google" w znaczniku h2.

5. Używaj słów kluczowych w tekście 


Oprócz wymienionych wyżej metod bardzo ważne jest, aby wybrane przez nas słowo zostało kilkakrotnie wymienione w artykule. Najbezpieczniej będzie, gdy ilość użytych słów kluczowych nie będzie się przekraczała 1-5% słów użytych w całym tekście. Pamiętaj jak przesadzisz z ilością to twój artykuł zostanie uznany za spam i nici z wysokich pozycjach w wyszukiwarkach.

Podsumowanie 


W artykule zostały wymienione tylko podstawy pozycjonowania, które na pewno dobrze wpłyną na twoje pozycje w Google. Jednak nie zapominaj, aby oprócz wymienionych tutaj porad, pisać ciekawie i dla ludzi, a nie dla wyszukiwarek.
>

6 komentarzy:

 1. Ciekawy post, dużo rzeczy z tego wiedziałem, ale coś tam mnie nauczyłes. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, mam pytanie. Jak usunąć "Kursor stworzono na profilki.pl" i "Strzałkę w górę dostarczyły profilki.pl" Proszę o pomoc bo sama sb nie poradzę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra optymalizacja treści na stronie internetowej to największa skuteczność. Tak jak piszesz, tytuły, nagłówki, treść. Moim zdaniem 5% nasycenia słowami kluczowymi to trochę za dużo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Porady nie wyróżniające się spośród innych w wyszukiwarce, ale jest mały błąd, tytuł powinien mieć 35 znaków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj dużo tych informacji. Tylko na ile są prawdziwe?

  OdpowiedzUsuń
 6. Częstym sposobem pozyskiwania dużej ilości klientów bywa organizowanie odpowiedniej kampanii. W tej kwestii pomoc zapewniają usługi takie, jak reklama Lublin. Jest to mądry wybór.
  reklama lublin

  OdpowiedzUsuń