Jak zwiększyć pozycję w Google?

Pisanie bloga to przyjemność i dla wielu osób praca. Dzielimy się z innymi wiedzą i staramy się , aby nasze artykuły docierały do jak największej ilości odbiorców. Początkujący blogerzy nie zwracają na to uwagi lecz z czasem zaczynają czytać o pozycjonowaniu, SEO i metodach na zwiększenie ruchu na własnym blogu i o tym jak zwiększyć pozycję w Google.
W tym artykule dowiesz się jakich błędów nie powinien popełniać początkujący bloger i na co zwracać uwagę, aby pozyskać nowych czytelników.

Jak zwiększyć pozycję w Google?,seo,pozycjonowanie, słowa kluczowe,keywords

5 sposobów jak zwiększyć pozycję w wyszukiwarce Google 


1. Pisz artykuły, które zawierają co najmniej 300 słów 


Wiadomo, że nie zawsze jest to łatwe, ale żeby być w TOP 10 w Google to należy pisać ciekawie i oprócz tego nasze teksty nie powinny być za krótkie. Dlatego dobrze jest, gdy nasze artykuły zawierają ponad 300 słów. Dzięki temu treści na stronie są bardziej wartościowe i lepiej są pozycjonowane w wyszukiwarkach. Wyższe pozycje to szansa, że zwiększy się ruch na naszym blogu i trafimy do większej liczby odbiorców.

2. Zdefiniuj słowa kluczowe 


Kiedy zaczynasz pisać artykuł, bardzo istotną rzeczą jest zdefiniowanie odpowiedniego słowa kluczowego lub terminu, którego dotyczy twój artykuł. Wybrane słowo kluczowe w tym przypadku to "jak zwiększyć pozycję w Google" i podobne formy powinny się pojawiać w treści i użyte kilkakrotnie, dzięki temu roboty Google skanujące treść bloga, będą mogły uznać iż na stronie znajdują się wartościowe treści, które warto wypozycjonować i wyświetlać na szczycie wyszukiwań.

3. Zwiększanie pozycji bloga wspomogą słowa kluczowe użyte w tytule artykułu 


Jeśli masz zdefiniowane już słowa kluczowe to warto użyć wybrane z nich w tytule. To jedna z podstawowych metod pozycjonowania, SEO pozwalająca na zwiększenie pozycji w wyszukiwarkach. Przy tym warto pamiętać, aby tytuł nie był dłuższy jak 30 znaków.

4. Pozycjonowanie bloga to także meta tagi 


Słowa kluczowe warto wyróżniać i do tego najlepiej używać meta tagów np. h2,h3. Do tego artykułu użyłem jako słowa kluczowe "jak zwiększyć pozycję w Google" w znaczniku h2.

5. Używaj słów kluczowych w tekście 


Oprócz wymienionych wyżej metod bardzo ważne jest, aby wybrane przez nas słowo zostało kilkakrotnie wymienione w artykule. Najbezpieczniej będzie, gdy ilość użytych słów kluczowych nie będzie się przekraczała 1-5% słów użytych w całym tekście. Pamiętaj jak przesadzisz z ilością to twój artykuł zostanie uznany za spam i nici z wysokich pozycjach w wyszukiwarkach.

Podsumowanie 


W artykule zostały wymienione tylko podstawy pozycjonowania, które na pewno dobrze wpłyną na twoje pozycje w Google. Jednak nie zapominaj, aby oprócz wymienionych tutaj porad, pisać ciekawie i dla ludzi, a nie dla wyszukiwarek.
>

11 komentarzy:

 1. Ciekawy post, dużo rzeczy z tego wiedziałem, ale coś tam mnie nauczyłes. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, mam pytanie. Jak usunąć "Kursor stworzono na profilki.pl" i "Strzałkę w górę dostarczyły profilki.pl" Proszę o pomoc bo sama sb nie poradzę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra optymalizacja treści na stronie internetowej to największa skuteczność. Tak jak piszesz, tytuły, nagłówki, treść. Moim zdaniem 5% nasycenia słowami kluczowymi to trochę za dużo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Porady nie wyróżniające się spośród innych w wyszukiwarce, ale jest mały błąd, tytuł powinien mieć 35 znaków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj dużo tych informacji. Tylko na ile są prawdziwe?

  OdpowiedzUsuń
 6. Częstym sposobem pozyskiwania dużej ilości klientów bywa organizowanie odpowiedniej kampanii. W tej kwestii pomoc zapewniają usługi takie, jak reklama Lublin. Jest to mądry wybór.
  reklama lublin

  OdpowiedzUsuń
 7. Sposobów na zwiększenie ruchu na stronie jest wiele, nie wszystkie jednak są skuteczne czy też aktualne. Dlatego chyba lepiej jest zlecić to zadanie agencji Fox Strategy, aby mieć pewność, że działania te będą przeprowadzone skutecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozycjonowanie na własną rękę może okazać się skuteczne, jednakże lepiej zlecić to firmie, która zajmie się tym fachowo. Skuteczne pozycjonowanie to ogromna szansa na osiągnięcie sukcesu w biznesie online.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest wiele rzeczy na które należy zwrócić uwagę podczas budowania pozycji naszej strony internetowej. Jednymi z najważniejszych są audyt SEO https://www.zgred.pl/audyt-seo-optymalizacja-stron oraz optymalizacja strony internetowej. Warto zadbać o te dwa czynniki, gdyż w dużej mierze pozycja w Google zależy właśnie od nich.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawy wpis! Ja sam korzystam z google adwords i powiem że od tego czasu mój sklep dopiero zaczął się rozwijać. Mega fajna sprawa tym bardziej że koszt ponosimy dopiero po kliknięciu reklamy i wkońcu dociera się do właściwych odbiorców!

  OdpowiedzUsuń
 11. Prowadząc swój biznes w sieci warto jest się zastanowić nad wdrożeniem specjalnego oprogramowania dedykowanego dla biznesu - https://craftware.pl/. Takie oprogramowanie można wykorzystać do różnych celów. Dzięki niemu jesteśmy w stanie poprawić obsługę klienta, bądź zwiększyć efektywność działań marketingowych.

  OdpowiedzUsuń